Sakal Ekimi


Sakal ekimi, Saç ekim işlemleri bilindiği gibi veya tahmin edileceği gibi çok zorlu bir süreç olarak görülmese de dikkat edilmesi gereken belirli yanlar olduğunu da söylemek ve bunları da anlatmak gerekiyor. Hemen hemen erkek ve kadınların ortak sorunlarından bir tanesi olan ve gün geçtikçe çok daha fazla insanın karşısına çıkan saç sorunlarının artık kolaylık ile çözüme kavuşma noktasından olduğunu bu aşamada belirtmek çok yanlış bir işlem olmayacaktır. Nitekim teknolojinin gelişmesi ve sürekli olarak kendini yenilemesinin yanı sıra bu konuda uzmanlaşmış olan doktorların da saç ekiminde farklı bir dünyaya merhaba demeleri insanların sorunlarından oldukça kolay bir şekilde sıyrılmasına ön ayak oluyor. Hal böyle olunca da tabi ki insanların bu konuda bilgi sahibi olması ve yapılacak olan işlemler konusunda hakimiyetlerini kanıtlama ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Özellikle saç ekimi ve saç ekimi sonrası diye ayırmış olduğumuz bu iki sürecin ortak noktasında yer alan dikkat unsuru da son derece önemli bir periyodun başladığını sizlere gösteriyor olacaktır. Öyle ki saç ekim işlemlerinde yaşanan belirli sıkıntıların cerrahi müdahale olduğunu unutmadan saç ekiminden sonraki zaman kavramını da iyi analiz etmek gerekiyor.
İnsanların belirli operasyonlar geçirdikten sonra dikkatli olma, titiz davranma ve hassas hareket etme süreçlerinin olduğu herkesin bildiği bir konu olabilir.

Ancak saç ekimi sonrasını bundan ayıran nokta işin içerisine giren ekstralar olacaktır. Özellikle ilk 3 gün su değmemesi, antibiyotiklerin düzenli alınması, rahat giyip çıkarılabilen kıyafetler tercih edilmesi gibi pek çok farklı unsurun bu süreç içerisinde sizlerin kontrolünde olacağını gözden kaçırmamak gerekiyor. Bunların dışında doğal hayatınıza devam etmek v gündelik işlemlerinizi yapmak için de çok fazla aceleci davranmayın. Zira bu operasyonun sonrasında özen gösterilmesi gereken en önemli noktanın dinlenmek olduğu da doktorunuz tarafından sizlere ilk olarak söylenecek olgu olacaktır. Doğru yatış pozisyonlarını almak ve beslenmeye dikkat ederek metabolizma akışını bozmamak da bu süreç adına önem göstermeniz gereken unsurlar olarak ön plana çıkıyor.

Sakal ekimi için seçeceğiniz merkez ve uygulamayı yapacak hekim büyük önem taşır. Gerek saç, gerekse sakal ve kaş ekimi uzman bir tıp doktoru tarafından uygulanmalıdır. Estetik merkezi adı altında saç ve sakal ekimi gibi işlemler yapan yerler hem yasadışı çalışıyor hem de riskli uygulama yapıyor demektir. Bu tür yerlerde ekim işlemi bazen “estetik veya güzellik uzmanı” denilen kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Daha ekonomik olduğu için böyle merkezlerin tercih edilmesi, sağlık ve kişisel görünüm açısından büyük bir risk almak anlamına gelir. Yaşanacak bir komplikasyonun sonuçları ağır olabilir. Bu yüzden sakal ve saç ekimi işlemlerini bu alanda uzmanlık eğitimi alan tıp doktorlarının gerçekleştirdiği tam donanımlı merkezlerde yaptırmak şarttır.

Sakal ekimine karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken sizin için en uygun merkezi bulmak olacaktır. Ancak seçeneklerin çokluğu ve İzmir sakal ekimi merkezlerinin sayısının her geçen gün artması sebebiyle karar vermeniz zaman alabilir. Ama ne kadar erken uygulama yapılırsa sonuçları da o kadar erken alacağınızı unutmamanız gerekir. Bu yüzden farklı merkezler arasında zaman kaybetmeden, hem kaliteli ve garantili sonuç almak hem de ekonomik şekilde bunu sağlamak istiyorsanız, merkezimiz hizmetinizdedir.

TOP